Õmblemine ja mood (5.-9. kl)


 
______________________________________________________________________________________________
Huvikooli Collegium Eruditionis egiidi all tegutseb Viimsi Koolis huviring "Õmblemine ja mood" 5.-9. kl õpilastele (õppekava kood EHISes 216806).
Õmblemine arendab käelist tegevust, ilumeelt ja loovust. Õmblusringi keskmes on praktiline tegevus, toodete valmistamine ja tootetsükli läbitegemine idee sünnist kuni valmis toodeteni. See on õpilase tegevus eluliste probleemide lahendamise nimel, selleks juba olemasolevaid teadmisi ja käelisi oskusi kasutades ning vajadusel uusi juurde õppides. Olulisel kohal on õpilase avatus loomingulistele ideedele ja originaalsetele vaatenurkadele. Õpilane valib ning kombineerib sobivaid materjale, töövahendeid ja tehnikaid ning on valmis oma oskuseid loovalt esemete valmistamisel kasutama.
Ringis osalejad saavad õmmelda neid rõivaesemeid, mida nad soovivad ja vajavad. Õpilastel on võimalik valida endale sobiv tegumood ning see teostada. Peale rõivaste on võimalik õmmelda ka kotte, pehmeid mänguasju, sisustustekstiile, lapitehnikas esemeid ja palju muud.
Juhendamine toimub individuaalselt vastavalt iga õpilase töö keerukusele. Riidematerjalid ostavad õpilased ise või leiavad koolis olemasolevatele materjalidele kasutuse.

Keda ootame osalema?
Põhiastme (5.-9. kl) õmblemisest huvitatud õpilasi. Grupi suurus kuni 10 õpilast.

Õppekava maht
60 akadeemilist tundi.

Millal toimub?
Alates oktoobrikuust neljapäeviti kell 15.00-16.30.

Kus toimub?
Viimsi Koolis C104

Palju maksab?
Õmblemine ja mood õppemaks on 25 eurot kuus. Peale õpilase registreerimist huvikooli saadetakse lapsevanema e-posti aadressile septembrikuu jooksul koostööleping ja peale lepingu allkirjastamist on õpilane huviala õppekavale vastu võetud.

Juhendaja Kairy Nahkur
kairy.nahkur@viimsi.edu.ee

Registreerimiseks klõpsa numbril 2